Publishing Services [Fa]

Last Update: 01 October, 2023 | 07:11

لیست خدمات نشر

Order Publishing Services

وب سایت مدیریت آنلاین مجلات:

با ارائه سیستم آنلاین مدیریت مجله با برند اختصاصی Neoscriber، هر مجله از به روز ترین و حرفه ای ترین خدمات تخصصی نشر بهره مند میگردد. کلیه امکانات وب سایت با گارانتی Uptime 99% در اختیار خوانندگان قرار میگیرد. هزینه ایجاد این خدمت برای یکبار و بدون در نظر گرفتن پشتیبانی سالیانه دریافت میشود. امکانات وب سایت عبارتند از:

 • سیستم مدیریت و دبیرخانه آنلاین مقالات در حال داوری: ارزشيابي و پايش کليه مقالات در سيستم آنلاين ثبت و ذخيره خواهد شد.
 • امکانات نمایش مقالات به صورت تمام متن (pdf و HTML): مقالات مجله علاوه بر فرمت XML وPDF به صورت HTML تمام متن قابل نمایش خواهند بود. این خروجی نقش مهمی در افزایش visibility و ارجاعات مقالات دارد.
 • امکانات جستجو در متن مقاله، نویسنده مقالات و منابع
 • امکانات تبادل لینک در منابع با سایر بانکهای اطلاعاتی علم­ سنجی در دنیا
 • امکانات ارائه خروجی xml در سه حالت چکیده مقاله، تمام متن مقاله، خروجی مبتنی بر پابمد با فرمت XML DTD version 3
 • امکانات لازم برای نمایه کردن مقالات در نمایه­ سازهای معتبر مانند ISI، PubMed central، Scopus، EBSCO، CINAHL و سایر نمایه­ سازها
 • امکان ارائه خدمات آنلاین نمایه ­سازی براساس تفاهم­نامه مشترک با نمایه­ سازهای معتبر بدون نیاز به چاپ کاغذی
 • مدیریت دسترسی کاربران در گروههای مشخص: امکانات کاربري بر اساس سطوح آنان (شامل نويسندگان، داوران، کمک سردبير و سردبير) در اختيار هر گروه قرار ميگيرد.
 • سیستم داوری همتا (peer review): زیرساخت لازم برای داوري کليه مقالات بصورت آنلاين انجام خواهد گرديد.
 • سیستم مدیریت مقالات و منابع: زیرساخت لازم برای مديريت کامل مقالات و منابع و تاريخچه فعاليتهاي کاربران و مقالات در اختيار هيات تحريريه قرار خواهد گرفت.
 • سرویس RSS : سرویس مورد نیاز برای نمایه سازی مطابق دستورالعمل کمیسیون نشریات وزارت بهداشت
 • سرویس پابلونز: پرتال بین المللی داوران
 • سرویس آلتمتریک: شاخص علم سنجی
 • سرویس ارکید ORCID:  پرتال محققین
 • پشتیبانی آنلاین و چت: پشتیبانی سامانه و سایت مجله شامل پاسخگویی آنلاین به همه ارکان مجله از نویسنده تا داور و سردبیر مجله و بصورت شبانه روزی و یا 12 ساعته میباشد.
 

مشاوره حقوقی و اخلاق در نشر:

رعایت مسائل اخلاق در نشر همواره از دغدغه های مهم سردبیران و اعضای مهم هیئت تحریریه نشریات علمی بوده است. به وجود آمدن مسائل حقوقی در مراحل مختلف انتشار مجله از مرحله دریافت مقالات تا انتشار و به اشتراک گذاری آنها برای نویسندگان و تیم داوری مجلات اجتناب ناپذیر است. در این راستا انتشارات کوثر پس از برگزاری کارگاههای آموزشی مختلف برای کاربران مجلات در خصوص نحوه برخورد با موارد حقوقی در مجلات، با تاسیس دپارتمان حقوقی به طور منسجم موارد اخلاق در نشر را پیگیری مینماید.

 1. پیگیری کامل مشکلات ناشی از عدم رعایت مسائل اخلاق در نشر توسط نویسندگان(guest author, gouts author, data fabrication و...)
 2. پیگیری کامل مقالات مشکوک به plagiarism 
 3. ارجاع موارد اثبات شده به کمیته های اخلاق در نشر دانشگاه مربوطه، کشور و Cope
 4. پیگیری کامل رعایت Copy Right در مقالات
 5. پیگیری کامل موارد درخواست withdrawn مقالات توسط نویسندگان در مراحل گوناگون پذیرش مقاله
 6. پیگیری کامل مشکلات نویسندگان از روند پذیرش و داوری مقالات در مجلات
 

سرویس های ترجمه و ادیت ویژه مجلات دانشگاهی

یكی از نیازهای پژوهشگران ایرانی، خدمات ترجمه و ویرایش مقالات پژوهشی به زبانهای زنده، به ویژه انگلیسی، است. تسلط به دانش پزشكی و زبان انگلیسی، و اشراف كامل بر محتوا و ساختار مقالات پژوهشی، لازمه توفیق در این عرصه است. سرویس ویرایش و ترجمه شرکت کوثر، با بهره گیری از فارغ التحصیلان مجرب پزشکی و پیراپزشکی و ویراستاران بین المللی، آماده ارائه خدمات در چهار چوب ترجمه و ویرایش مقالات و سایر متون علمی از لحاظ فنی و نگارشی است. در این سرویس، گواهینامه بین المللی ویرایش به نویسندگان ارایه میگردد. به مراکز تحقیقاتی و موسساتی که با این شرکت قرارداد سازمانی عقد کنند، تسهیلات خاص و تخفیفات ویژه ای را (متناسب با حجم فایلهای مربوطه) ارائه می گردد.

 

کارگاههای آموزشی تخصصی ژورنالیسم ویژه هیات تحریریه مجلات

انتشارات بین المللی کوثر به عنوان اولین ناشر تخصصی و حرفه ای در زمینه ی مجلات پژوهشی بین المللی با هدف ترویج و توسعه مهارت های مدیریت مجلات در نگارش مقالات پزشکی اقدام به برگزاری کارگاههای آموزشی با عنوان مدیکال ژورنالیزم نموده و ماحصل تجربیات چندساله خود را در قالب این کارگاهها ارائه می نماید. این دوره های آموزشی زیر نظر اساتید متخصص و مجرب در حوزه مدیریت مجلات و مقاله نویسی به منظور آشنایی با اصول مدیکال ژورنالیزم از مقدمات تا پیشرفته و آموزش با نرم افزارهای مربوطه در جهت تسریع و تسهیل مقاله نویسی و مدیریت مجله برگزار می گردد.

کارگاههای ژورنالیسم برای چه افرادی مناسب است؟

 • اعضا هیئت علمی دانشگاه و مراکز تحقیقاتی
 • کلیه علاقه مندان به حیطه ژورنالیزم پزشکی
 • کلیه نویسندگان مقالات پزشکی و محققین
 • دست اندرکاران نشر مجلات پزشکی
 • اعضا مراکز تحقیقاتی و گروه های زیرمجموعه دانشگاه که مترصد راه اندازی ژورنال علمی هستند
 • اعضا هیئت علمی که به عنوان داور مقالات همکاری می کنند

انواع کارگاههای ژورنالیسم

 • آموزش اولیه ارکان مجله: آموزش کامل ارکان مجله يکي از کليدي ترين مسايل در هر مجله ميباشد که توسط تيم کوثر به مجلات طرف قرارداد ارايه ميگردد. آموزش در محل شرکت بصورت کار عملي خواهد بود.
 • کارگاههای تخصصی: مشاوران متخصص در حوزه های نشر به صورت دوره ای گزارشات وضعیت فعالیت کاربران مجله را برای سردبیران مجلات ارسال نموده و تعاملات دوسویه تیم علمی (هیئت تحریریه) و اجرایی (انتشارات کوثر) نشریه به مجلات کمک میکند تا برای رسیدن به اهداف بلندمدت برنامه ریزی صحیح و اثربخشی را تدوین و اجرا نمایند.

عناوین دوره های آموزشی ژورنالیسم

 1. Introduction to medical journalism - مقدمات مدیکال ژورنالیزم
 2. How to write for medical journals - نحوه ی نوشتن مقالات پزشکی
 3. Article triage or how to internal review - تریاژ مقالات یا نحوه ی داوری
 4. Peer review, myths & problems
 5. Critical appraisal skills - مهارت ارزیابی مقالات
 6. Introduction to modern English - اصول و مبانی ویراستاری زبان انگلیسی در مقالات پژوهشی
 7. Technical (scientific) editing – ویرایش فنی مقالات
 8. Ethical issues and medical publications – مسائل پیرامون آثار اخلاقی و نشریات پزشکی
 9. Scientometrics – علم سنجی
 10. Modern medical journalism & the future of medical journalism – روزنامه نگاری مدرن پزشکی و آینده روزنامه نگاری پزشکی
 11. How to improve medical journalism in Iran – نحوه ی ارتقای روزنامه نگاری پزشکی در ایران (مدیریت مجله)
 12. Plagiarism – سرقت ادبی
 13. Navigating online system – راهبری سیستم آنلاین مدیریت مجلات
 14. Meta-analysis workshop
 15. Experiences of an editor – تجارب ویراستار
 16. Style editing based on AMA style – سبک ویرایش بر پایه ی AMA
 17. Understanding the basics of editing articles – آشنایی با اصول ویرایش علمی مقالات
 18. Learning data analysis whit applications SPSS, minitab, excel – آموزش تحلیل داده ها با نرم افزار SPSS,Minitab,Excel
 19. Training software source code end note – آموزش منبع نویسی با نرم افزار End note 
 

مشاورات نمایه سازی مجلات

 • پس از انتشار اولین شماره های مجله، مشاورات و ارزیابی ویژه نمایه سازی در بانکهای اطلاعاتی نظیر Scopus-Embas-CINAHL-WHO-EMRO Index Medicus-Index Copernicus CABI-High-Wire press-SID-Iran Medex-Magiran بصورت دوره ای برقرار میگردد. متخصصین نمایه سازی کوثر به مجلات متقاضی براساس هر یک از نمایه سازها خدمات مشاوره ای ارایه می نمایند.
 • با رعایت نظم در انتشار مقالات و رعایت استانداردهای علمی، می توان پس از چاپ شش شماره مجله مورد نظر را در ISI نمایه کرد. همچنین پس از نمایه شدن، ارایه راهکاری جهت افزایش ضریب نفوذ (Impact Factor) از اولویتهای آموزشی کوثر برای هیات تحریریه محسوب می گردد.
 • نقش DOI در ارتقای ضریب نفوذ: به کمک کد استاندارد DOI می توان، ضمن تجمیع ارجاعات، به مقدار واقعی ضریب نفوذ دست یافت. طبق آمار، وجود DOI حداقل %30 موجب ارتقای ضریب نفوذ می شود.انتشارات کوثر مفتخر است با ارائه کلیه زیرساخت ها و استانداردهای لازم، درصد موفقیت نمایه سازی در این بانک را افزایش دهد.
 • این انتشارات با ارائه گزارش های مکتوب شش ماهه و با کمک متخصصین علم سنجی به طور تضمینی مجله را از ضریب نفوذ آینده آگاه می سازد تا پس از ارائه درخواست بررسی در ISI، شانس موفقیت مجله قطعی باشد.
 • ایجاد کنسرسیوم داوران مشترک، ارایه راهکارهای داوری و انجام داوری به شیوه متحد بر اساس الگوی مناسب داوری، موجب استحکام و همگرایی مجلات می شود. انتشارات کوثر، با برخورداری از سیستم نرم افزاری یکپارچه، ارتباطی منسجم میان داوران برقرار کرده است.
 

مشاوره متدولوژی و داوری به مجلات دانشگاهی

روش شناسی (Methodology) یکی از مسایل پایه در بررسی صحت و دقت مطالعات علمی است که به کمک داوران متبحر و مجرب به عنوان سرویس به مجلات ارایه می شود. این داوری در سه مرحله زمانی قابل ارایه است:

 1. به هنگام ورود مقالات و غربالگری اولیه
 2. به هنگام داوری (Peer Review)
 3. پس از چاپ (Post-Publication)
 

خدمات تخصصی طراحی، گرافیک و صفحه آرایی ، چاپ کاغذی و توزیع ویژه مجلات دانشگاهی

 • مقالات پذیرفته شده (Accepted) توسط هیأت تحریریه و مدیر تولید، به واحد طراحی ارسال گردیده وهر مقاله به کمک نرم افزارهای صفحه آرایی، با فرمی ثابت طراحی و اجرا می شود.
 • طراحی کامل سایت مجله و طراحی لوگو یا آرم مجله و طرح روی جلد (مطابق استانداردهای نشر) از جمله تخصص های ماست.
 • طراحی و بازنویسی مجدد نمودارها و اشکال تخصصی مقالات، یک قدم اساسی در راستای افزایش احتمال نمایه سازی مجله و نشر مجلات با کیفیت است.
 • لازم به ذکر است که شیوه چینش مقالات، طراحی جلد، تصاویر، صفحات، تیترها و ... بر اساس استانداردهای ارایه شده در AMA Manual of Style انجام شده و تیم طراحی کوثر نیز همانند تمامی واحدهای دیگر این مجموعه از این استانداردها با جدیت تبعیت می کند.
 • چاپ کاغذی مجلات در دو نوع افست و دیجیتال در کوتاهترین زمان ممکن میسر میباشد.
 • سیستم توزیع داخلی وبین المللی می تواند، مجله را بلافاصله پس از چاپ به دست خوانندگان داخلی و خارجی برساند.
 • برای دریافت بروشور و اطلاعات بیشتر کلیک کنید
 

سرویس مشابهت یابی و خدمات پیشگیری از پلاجیاریسم در مجلات

یکی از ارزنده ترین خدمات تخصصی نشر ارایه سرویس کنترل و پیشگیری از سرفت ادبی در مقالات میباشد. با کمک نرم افزار iThenticate یک گزارش کامل از درصد سرقت ادبی ارایه میشود. لذا پیش از بررسی مقاله توسط سردبیر (با توجه به قوانین COPE) مقاله غربالگری میشود.

iThenticate چیست؟

 • iThenticate سرویسی پیشرو و نرم افزاری حرفه ای جهت تشخیص سرقت ادبی و فناوری پیشگیری از آن است که توسط ناشران علمی و گروه های پژوهشی سراسر جهان پشتیبانی و استفاده می شود؛ بطوریکه اطمینان از اصالت پیش نویس مقاله پیش از انتشار آن حاصل می شود.
 • در موسسه انتشاراتی کوثر، با کمک این بانک اطلاعاتی در زمانی کوتاه و پیش از بررسی مقاله توسط داور و سردبیر، گزارشی دقیق از درصد سرقت ادبی به همراه مستندات کامل از منبع کپی برداری شده توسط مدیر تولید مجله تهیه می شود. کاربرد iThenticate iThenticate به سردبیران، نویسندگان و محققان کمک می کند تا با مقایسه نسخه های پیش نویس مقاله خود با بیش از 24 میلیارد صفحات وب و 122 میلیون آیتم محتوایی، از جمله 32 میلیون اثر منتشر شده از بیش از 300 انتشارات علمی عضو Cross Check، از سرقت ادبی مقالات علمی جلوگیری کنند.
 • سامانه Cross Check سرویسی است که بوسیله سایت Crossref و نرم افزار iThenticate ارائه می شود و قادر است نسخه اولیه مقاله نویسنده را با نوشته های موجود در پایگاه داده ها مقایسه نموده و موارد مشابه را برجسته نماید. مزایای iThenticate با کمک این بانک اطلاعاتی، گزارشی دقیق از درصد سرقت ادبی به همراه مستندات کامل از منبع کپی برداری شده، در زمانی کوتاه و در ابتدای ورود مقاله تهیه می شود.

استناد iThenticate به کدام منابع است؟

فهرست بزرگترین پایگاههای اطلاعاتی مورد استفاده iThenticate، برای مقایسه و تشخیص اقتباس از آثار ادبی، به شرح ذیل است:

 1. EBSCO
 2. CROSSREF
 3. Science Direct
 4. Oxford Nature
 5. ISI Web of Sciences
 6. PubMed
 7. Cengage Learning
 8. and more than 130 Library

مراحل استفاده و بکارگیری iThenticate

 • Upload مقاله در نرم افزار
 • استخراج نتایج و تخمین درصد تشابهات
 • بررسی تشابهات و ارسال آن به نویسنده
 • تصمیم گیری در خصوص موارد مشکوک یا درصد بالا، بر اساس قوانین اخلاق در نشر (COPE)
 

خدمات ویراستاری فنی و بازنویسی منابع

 • مقالات پذیرفته شده توسط پرسنل متخصص و با توجه به فرمتهای استاندارد مجله که مورد تایید نمایه سازهای معتبر میباشند ویرایش میشوند.
 • بررسی صحت منابع مقالات (Reference validation) و معتبرسازی به کمک کدهای DOI هر منبع و یا لینک پابمد مقالات توسط متخصص مجرب و برای تک تک رفرنسهای مقالات انجام میگیرد.
 • بازنویسی منابع با استفاده از نرم افزار Endnote و شیوه معادل Vancouver Style انجام میشود.
 

نشر یکپارچه XML + PDF + HTML Full Text

 • به کمک این سرویس مجله قادر است بدون دخالت نیروی انسانی، نسخه PDF با کیفیت بالا را از XML مقالات استخراج نموده و به منظور دانلود خوانندگان روی سایت قرار دهد.
 •  این سیستم به ویژه برای مجلات نمایه شده در پابمد که دارای خروجی XML از مقالات خود میباشند مفید و عملکردی بوده و از پراکندگی ویرایش در فایلهای مختلف جلوگیری می نماید.
 

سرویس های مبتنی بر XML

با کمک خروجی های آنلاین و اتوماتیک XML مجلات قادر میباشند به راحتی هر نوع خروجی مبتنی بر XML را ارایه نمایند. همانند خروجی های مورد نیاز Crossref و یا PMC و یا Medline

 

پرتال ارتباطی مبتنی بر پیامک در مجلات

 • این پرتال ویژه مشتریان مجلات همانند داوران و نویسندگان به گونه ای طراحی شده است که بتواند پیامکهای مهم و اولویت دار را به آنها برساند.
 • کلیه ارتباطات درون وب سایت با استفاده از پیامک به مسئولین مجله و کاربران اطلاع رسانی خواهد شد.
 • اطلاع تغییر وضعیت مقاله به نویسندگان، یادآوری به داوران مجله جهت انجام داوری، اطلاع رسانی به سردبیر برای ورود مقالات جدید و... همزمان با اطلاع رسانی از طریق ایمیل با پیامک نیز به اطلاع کاربران سایت خواهد رسید.
 

فروشگاه آنلاین ویژه مجلات دانشگاهی

از نگاه حرفه ای نشر ، مجلات خودگردان: ضامن سلامت و پایایی نشر محسوب میشوند.

 • در یک اقتصاد بیمار وابسته به نفت، سرنوشت مجلات در گرو تغییرات سیاسی واقتصادی است. در مجلات روز دنیا مدل درآمدی نشر به دو صورت open access و closed access می باشد. در مدل اول، کلیه هزینه های نشر از نویسندگان و در مدل دوم، از خوانندگان تامین می گردد. انتشارات کوثر مفتخر است با ارائه سرویس های متنوع و به روز نشر، پس از طی یک دوره زمانی تعریف شده، و با کمک قراردادهای مشارکت و سرمایه گذاری، مجلات را از نظر مالی به سطح خودکفایی برساند.
 • رویکرد عمده این انتشارات بر افزایش اعتبار علمی و استقلال مالی نشریات استوار است؛ و ماحصل تلاش اعضای هیات تحریریه و تیم کوثر، تداوم انتشار نشریات معتبر علمی، و قابلیت ایجاد درآمد برای اداره امور مربوط به نشر، و ارتقای کیفیت علمی نشریات است. استقلال مالی مجلات، به ویژه در شرایط کنونی دانشگاه های علوم پزشکی که با کاهش بخش اعظمی از بودجه پژوهشی خود مواجه اند، بیش از پیش حائز اهمیت و درخور توجه است.
 • هدف انتشارات کوثر کمک رسانی به مجلات برای افزایش اعتبار علمی و همچنین رسیدن به استقلال مالی، جهت جلوگیری از اعمال سلیقه ها در امر مدیریت علمی نشریات است.
 • تعریف خط مشی و برنامه استراتژیک و ایجاد زیر ساخت لازم برای دریافت حق تالیف از نویسندگان داخلی (با استفاده از شبکه شتاب) و یا خارجی (با استفاده از کارتهای اعتباری ، Credit Cards, Master or Visa card و PayPal) از مهمترین اصول مربوط به خودگردانی مجلات است که با راه اندازی سیستم تجارت الکترونیک کوثر هموارخواهد شد. در حال حاضر، مجلات نمایه شده این انتشارات، با پیروی از سیاست open access و دریافت Article Processing Fee، از محل چاپ مقالات به درآمدهای ارزی و ریالی متناسب با حجم فعالیت خود دست یافته اند. هدف غایی ما، استقلال مالی کامل مجلات پس از دو سال است. درآمدهای مذکور در 4 صندوق قابل دریافت می باشند.
 • Acceptance Fee
 • Fast Track Fee
 • Publication Fee
 • English Editing Fee

با کمک این سیستم همچنین مدیریت مالی و حسابداری نیز بطور کامل و برخط نیز امکان­پذیر خواهد بود.

 

سرویس رسمی DOI and Crossref

 • Digital Object Identifier رشته ای از اعداد است که بطور انحصاری، به نوشته های آنلاین حائز شرایط استاندارد نشر، تعلق می گیرد. این کد، به طور همیشگی، به لینک اینترنتی دایمی متصل است و به این ترتیب موجب تجمیع ترافیک مقاله و افزایش ارجاع و متعاقبا Impact factor مجله میشود. از نتایج بسیار مهم ثبت مقالات با کد DOI، افزایش ضریب نفوذ مجله به دنبال افزایش ارجاع به مقالات با استفاده از روش تجمیع ارجاعات، و همچنین افزایش اعتبار برای نمایه شدن مجله است. هر مقاله منتشر شده داراي کد استاندارد DOI بوده و اين شناسه بصورت يک لينک فناناپذير و دايمي موجب تجميع ترافيک مقاله و افزايش ارجاع و متعاقبا Impact factor مجله خواهد گرديد.
 • ثبت DOI با استفاده از متادیتا تولید شده از منابع و اجزا اصلی مقاله میسر خواهد بود. در بخش منابع همه رفرنسها داراي لينک Crossref و PubMed ميباشند تا بدينوسيله ضريب نفوذ مقالات افزايش پيدا نموده و لينک با ساير مقالات در دنيا برقرار شود. به کمک اين سرويس ميتوان به راحتي مقالاتي که به مقاله مورد نظر ارجاع داده اند را شناسايي و شمارش نمود. متاديتا لازم براي هر مقاله بصورت XML توليد شده و براي دريافت اين سرويس به Crossref ارسال ميگردد. پیش نیاز این سرویس، استفاده از خدمات کامل وب سایت و XML میباشد.

کاربرد DOI

 1. DOI ضریب نفوذ (IF) مجله را حداقل 30٪ افزایش می دهد.
 2. بدون DOI عنوان مجله شما به هر عنوانی ممکن است نوشته شود؛ مثلا ممکن است نویسندگان موارد زیر را به جای عنوان اصلی ماهنامه هپاتیت به کار گیرند: Hepat Mon | Hep Mon | Hepmon | Hepatitis Monthl . به بیانی دیگر، این کدها، همچون کد ملی، مانع از گم شدن (missing) مقاله یا مجله شما می شود.
 3. DOI جایگاه واقعی دانشگاه در رتبه بندی بین المللی را  حداقل 36٪افزایش می دهد: لینک های شکسته همواره بزرگترین عامل شکست علم سنجی به شمار می روند. حل معضل لینک های شکسته تنها با DOI امکان پذیر است.
 4. DOIدر حقیقت اثر انگشت مقاله یا نوشته آنلاین شماست. DOI، یعنی پیوستن به میلیون ها لینک علمی دیگر دنیا.

مراحل استفاده و بکارگیریDOI

 1. DOI توسط نماینده اصلی شرکت Crossref به مقالات تعلق می گیرد.
 2. اولین قدم برای دریافت DOI، داشتن لینکی فناناپذیر و شماره پذیر برای مقالات است.
 3. برای این منظور باید به خانواده Crossref بپیوندید.
 4. مقاله خود را بطور HTML full text آنلاین منتشر کنید.
 5. کلیه منابع موجود در مقاله را با استاندارد درخواستی Crossref بازنویسی کنید.
 6. Metadata مربوط به هر مقاله را با فرمت XML درخواستی Crossref ارسال کنید.
 7. پس از ارایه درخواست، DOI مربوطه اخذ می شود.
 8. DOIمربوطه باید در response page وب سایت در اختیار خوانندگان قرار گیرد.
 9. لازم است منابع بازنویسی شده و استاندارد در صفحه مربوطه در اختیار عموم قرار گیرد.

مزایایDOI

 • DOI می تواند بعنوان لینکی ثابت و فناناپذیر، کلیه ارجاعات و بازدیدهای مربوط به مقالات را تحت کنترل آورده و از هدر رفتن ارجاعات جلوگیری کند. از آنجا که DOI از قابلیت تعریف تحت وب برخوردار است، می تواند کلیه خطاهای انسانی مربوط به نگارش منابع را حذف نموده و موجب تجمیع ارجاعات گردد. DOI ترافیک بیشتری را به سمت مقالات جذب می کند.
 • برای جذب CITEDBY در منابع، داشتن DOI ضروری است. DOI امکان مشارکت بیشتر با علم روز و همچنین دیگر مقالات را فراهم می آورد. گروههای ارایه دهنده خدمات DOI تمامی ناشران بزرگ، از جمله Elsevier, Wiley Blackwell, Nature و بیش از 1700 ناشر دیگر در سراسر دنیا از این سرویس برای مقالات مجلات خود استفاده می کنند. امروزه داشتن این کد برای مقالات به یک ضرورت تبدیل شده است. انتشارات کوثر نیز امکان استفاده از این سرویس را برای مجلات خود فراهم کرده است .

سرويس شمارنده ارجاعات مقالات (CitedBy)

 • شمارش آنلاین و لحظه ای از میزان ارجاعات هدف غایی هر نویسنده افزایش ارجاعات به مقاله، و هدف نهایی هر سردبیر افزایش ضریب نفوذ مجله است؛ که هر دو مورد را می توان به کمک شمارش و تجمیع ارجاعات به مقالات مدیریت نمود.
 • به منظور افزایش روایی و پایایی منابع مقالات در بخش منابع، لازم است تمامی رفرنسها دارای لینک Crossref و PubMed باشند تا بدینوسیله ضریب نفوذ مقالات افزایش یافته و لینکی با سایر مقالات دنیا (citation) برقرار شود. کاربردها پیش محاسبه ضریب نفوذ، رکن اساسی سیاستگزاری ارتقای مجله و تعیین خط مشی جذب مقالات است.
 • به کمک این سرویس به راحتی می توان مقالاتی که به مقاله مورد نظر شما ارجاع داده اند را شناسایی و شمارش کرده، و در نهایت ضریب نفوذ مجله را محاسبه نمود. سرویس CitedBy برای هر مقاله معیاری را فراهم می آورد تا به کمک آن نویسنده و خواننده مقاله بتواند آمار دقیق تعداد ارجاعات به مقاله را در دسترس داشته باشد.
 • بهره مندی از این سرویس مستلزم در اختیار داشتن خروجی XML استاندارد از تمام متن مقاله است؛ از این طریق می توان متادیتای لازم جهت تجمیع و افزایش ارجاعات به مقاله را فراهم نمود. مزایای CITEDBY مهمترین مزیت این سرویس، افزایش ارجاعات به مقالات منتشر شده و سپس افزایش Impact Factor مجله شماست.
 • یکی از مهمترین ابزارهای علم سنجی دنیا، تجهیز منابع مقالات منتشر شده به این سرویس است. در نهایت این سرویس باعث ارتقا جایگاه (Rank) دانشگاه مبدا می شود.

سرويس اشتراک مقالات در شبکه هاي اجتماعي (Social Networking) خوانندگان بیشتر :

 • ارجاعات بیشتر امکان اشتراک مقالات در شبکه های اجتماعی همچون Facebook و Twitter و شبکه های علمی چون CiteULike، یا اشتراک منابع در کتابخانه آنلاین Mendeley برای تمامی مقالات منتشره از سوی انتشارات کوثر فراهم شده است. این امر بطور مستقیم موجب افزایش Visibility مقالات، و در نهایت افزایش ضریب نفوذ مجلات می شود.

دریافت بروشور DOI و Crossref