منتظر نتایج کلینیکال ترایال باشید | 15000 قرص برای تحقیق به بیمارستانهای تهران و کشور ارسال شده است| تولید داخل هم خواهیم داشت | دو تا سه هفته دیگر نتایج را اعلام میکنیم | همکاران درمانی که بر اثر فوت بیماران متحمل رنج و استرس هستند را درک کرده و دعوت به صبر میکنیم

پیرو حواشی ایجاد شده در خصوص داروی فاوی پیراویر آقای دکتر مصطفی قانعی (رییس کمیته علمی کرونا) با انتشار یک فایل صوتی توضیحات مهمی را بیان نمودند. خلاصه این توضیحات به شرح زیر است:

Link of Voice: https://t.me/c/1012445347/51681


 1. در 2 فروردین 99 تعداد 15000 قرص (200 میلی گرمی - 40 عددی با تاریخ ساخت فوریه 2020 از کارخانه سازنده چینی به نام های سان) از سوی آقای دکتر مهرعلیان به دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (با هدف تدوین طرح کلینیکال ترایال چند مرکزی) تحویل داده شد. 
 2. این دارو پس از طراحی و تصویب در کمیته اخلاق دانشگاه علوم پزشکی ایران (11 فروردین 99) برای انجام کلینیکال ترایال به  دانشگاه های زیر ارسال شد:
  1. دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله
  2. بیمارستان فیروزگر
  3. بیمارستان امام خمینی تهران
  4. بیمارستان مسیح دانشوری تهران
  5. بیمارستان رسول اکرم تهران
  6. بیمارستان خورشید اصفهان
  7. بیمارستان بهشتی کاشان
  8. بیمارستان کوثر سمنان
  9. بیمارستان ولایت قزوین
  10. بیمارستان امام ساری
  11. بیمارستان لبافی تهران
 3. در 12 فروردین هم مجوز از سازمان غذا و دارو درخواست شد.
 4. در هر بیمارستان یک نفر فوکال .پوینت مشخص شده است
 5. صحبتهای فضای مجازی همکاران من بر اثر فشارهای روحی ناشی از فوت بیماران بوده که ضمن درک خواهشمندم اجازه طی مسیر قانونی و علمی را به ما بدهند. نیت آنها خیر و نجات بیماران است.​​​​​​ این همکاران احیانا اطلاع نداشتند که دارو در ایران و FDA ثبت نشده و ما چاره ای جز مسیر کلینیکال ترایال نداریم تا اجازه تجویز داده شود.
 6. برای صحت و دقت کار دو کمیته دانشگاه ایران و بقیه الله مجوز اخلاق را صادر کردند و انشالله پس ازجمع بندی نتیجه به اطلاع همه رسانده میشود. تا کارها با دقت علمی انجام شود.
 7. نتایج در دو تا سه هفته آینده به اطلاع خواهد رسید.
 8. با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری تولید داخل دارو هم آغاز شده است.
 9. در نهایت ممکن است این دارو مجوز بگیرد یا نگیرد.