نمایه سازی مجله دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در پایگاه EMBASE

انتشارات کوثر با افتخار به اطلاع می رساند مجله Journal of Kermanshah University of Medical Sciences ارگان علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه که توسط انتشارات کوثر منتشر میگردد، مراحل نمایه سازی در پایگاه Embase را با موفقیت به انجام رسانده و گامی بلند در مسیر پیوستن به جامعه بین المللی پژوهشگران این حوزه برداشته است. این موفقیت را به سردبیر محترم و سایر اعضای تیم علمی مجله تبریک میگوییم و امیدواریم ادامه مسیر نمایه سازی در پایگاههای معتبر با سرعت بیش از پیش ادامه یابد.


نمایه سازی مجلات در پایگاههای معتبر و تخصصی همچنان که مستلزم برخورداری از کیفیت مطلوب محتوای مجلات (مقالات) است، لیکن با پیشرفتهایی که اخیرا در حوزه انتشار آنلاین و به اشتراک گذاری حرفه ای محتوای علمی اتفاق افتاده است، پایگاههای معتبر نمایه سازی سخت­گیریهای ویژه ای را در خصوص آیتمهای دیگر نظیر فرمت استاندارد فایلهای مقالات و رعایت اصول اخلاق در نشر اعمال میکنند. دامنه این سختگیریها از اعمال چک­ لیستهای ارزیابی در مجلات جدید فراتر رفته و گاهی منجر به خارج کردن مجلات قدیمی از لیست پایگاهها نیز می شود.

انتشارات کوثر مفتخر است که در کنار تیم علمی توانمند و پرتلاش مجله دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، توانسته است مسیر نمایه­ سازی مجله در این پایگاه را نیز با موفقیت طی نماید.

یکی از اهداف اصلی نشر همه مجلات در علوم، افزایش مشاهد پذیری و  استناد متعاقب نمایه شدن مجله در بانکهای معتبر و کتابخانه ها میباشد. ارتباط ناشرین با نمایه سازها و با مجلات تحت پوشش، همواره دستخوش فراز و نشیب های معمول در یک تعامل حرفه ای است؛ اما گاهی غرض ­ورزی های نابخردانه در جوامع بین المللی و شایعه پراکنی های بی اساس، سعی در ایجاد مشکلات برای این فعالیتهای حرفه ای و تعاملات علمی را دارند که به لطف خدا نتوانسته است وقفه ای در کار نشر و تلاش برای نمایه سازی مجلات کوثر ایجاد نماید و این مجموعه به عنوان بزرگترین ناشر تخصصی مجلات علمی کشور با افتخار در مسیر اعتلای فرهنگ و فناوری در نشر مجلات علمی گام برمیدارد.

ضمن تبریک مجدد هیئت مدیره انتشارات کوثر به اعضای محترم هیئت تحریریه و سردبیر مجله، به اطلاع می رساند گروه نمایه سازی و کتابخانه انتشارات آماده پاسخ گویی به سوالات مختلف در این رابطه می باشد.

نمایه های مجله JKUMS در این صفحه قابل مشاهده میباشد. این مجله با قدمت بیش از ۱۵ سال نشر از سال جاری به انتشارات کوثر پیوسته است. علاقمندان میتدانند مقالات خود را در این سایت سابمیت نمایند.