مرکز تحقیقات قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی شیراز موفق به نمایه کردن مجله خود در پابمد شد

مجله International Cardivascular Research Journals ارگان رسمی مرکز تحقیقات قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی شیراز پس از چهار سال انتشار در پابمد نمایه شد. این مجله تاکنون و از سال ۲۰۰۷ موفق  به انتشار بیش از ۲۴ شماره و ۲۳۵ مقاله شده است. از این تعداد مقاله منتشره تاکنون بیش از سی درصد مقالات از دانشمندان و محققان بین المللی بوده است. در حال حاضر ۵۳ نفر بعنوان اعضا هیات تحریریه این مجله از بیش از ۹ کشور دنیا مشغول به فعالیت میباشند. سردبیر و هیات اجرایی این مجله از دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مرکز تحقیقات قلب و عروق میباشند.


این مجله بصورت open access و peer review  فعالیت مینماید. زمان متوسط داوری در حال حاضر ۵ ماه و درصد رد مقالات پذیرش شده ۳۱ درصد میباشد.
موفقیت اخیر در پابمد موجب افزایش میزان خوانده شدن (visibility) و پذیرش مقالات با کیفیت بالای علمی میشود. پابمد (Pubmed)  به عنوان یک پایگاه استنادی بالغ بر ۲۲ میلیون منبع را پوشش میدهد که از طرق مختلف منجمله بانک Medline جمع آوری شده اند. ارجاعات پابمد اغلب دارای یک لینک به اصل مقاله در وب سایت ناشر میباشند. مدلاین بزرگترین زیرمجموعه از پابمد میباشد.

کلیه مقالات از ابتدای نشر مجله تا امروز در یک برنامه زمانی وارد این نمایه ساز خواهند شد. مجله آماده دریافت مقالات علمی شما در موضوع قلب و عروق میباشد:
www.ircrj.com

نمایه شدن مجلات در پابمد یکی از مهمترین ابزارهای ارتقا شاخص علمی دانشگاههای کشور در رتبه بندی سراسری و دستیابی به مقام اولی ایران در منطقه میباشد. در حال حاضر رقیب جدی ایران در منظقه کشور ترکیه میباشد.

هیات تحریریه سای نیوز این موفقیت را به اعضا محترم هیات رییسه دانشگاه و هیات تحریریه فعال مجله تبریک عرض می نماید.