مجله میکروبیولوژی دانشگاه جندی شاپور اهواز در پابمد هم نمایه شد

Jundishapur Journal of Microbiology، مجله رسمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، با حدود ۷ سال سابقه نشر منظم؛ در پابمد نمایه شد. این مجله از زمستان ۲۰۰۸ فعالیت خود را آغاز نمود و تاکنون موفق به انتشار بیش از ۵۵۰ مقاله در ۳۴ شماره شده است. از این تعداد مقاله منتشره تاکنون بیش از سی درصد مقالات از دانشمندان و محققان بین المللی بوده است.


این مجله که بصورت open access و peer review  فعالیت مینماید؛ از سال ۲۰۰۹ در آی اس آی نمایه میباشد. موفقیت اخیر در پابمد نیز موجب افزایش میزان دیده شدن (visibility) و پذیرش مقالات با کیفیت بالای علمی در این مجله ایرانی می‌شود. در حال حاضر زمان متوسط داوری مقالات در این مجله ۴ ماه می‌باشد که حدود ۳۶ درصد مقالات ارسالی به این مجله رد می‌شوند. همچنین بیش از ۴۰۰ نفر بعنوان اعضا هیات تحریریه در این مجله به فعالیت مشغولند که بیش از ۵۰ درصد آنها داوران بین‌المللی و از کشورهایی مثل آمریکا، هندوستان، لهستان، ترکیه و … می‌باشند. سردبیر و هیات اجرایی این مجله از اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز میباشند.

نمایه شدن مجلات در پابمد یکی از مهمترین ابزارهای ارتقا شاخص علمی دانشگاههای کشور در رتبه بندی سراسری و دستیابی به مقام اولی ایران در منطقه میباشد. در حال حاضر کشور ترکیه تنها رقیب جدی ایران در منطقه میباشد.

این مجله آماده دریافت مقالات علمی شما در موضوعات مرتبط با میکروبیولوژی می‌باشد:

www.jjmicrobiol.com

هیات تحریریه سای نیوز این موفقیت را به اعضاء محترم هیات رئیسه دانشگاه و هیات تحریریه فعال مجله تبریک عرض می‌نماید.

نویسنده:
مهندس اعظم رئوفی،
انتشارات کوثر