بعد از انتشارات کوثر، انتشارات آکسفورد نیز در همه مجلات خود از سامانه چت آنلاین بهره برداری نمود | 2100 چت آنلاین و 58000 تیکت در 5 سال


ارتباط با نویسندگان و داوران و ادیتورها با ناشر در مجلات علمی به راههای مختلفی مانند تلفن، ایمیل، تیکت و یا Online Chat صورت میگیرد. هر ناشر از طریق وب سایت خود خدماتی را به گروههای مخاطب خود ارایه میکند. بدون شک ابزار اصلی و متمایزکننده هر ناشر، وب سایتی است که به مشتریان خود ارایه میکند. انتشارات کوثر (به عنوان تنها ناشر تخصصی مجلات در کشور) در زمینه "پشتیبانی از مشتریان" برای اولین بار در دنیا از سال 2014 امکان ارتباط آنلاین با نویسندگان و داوران از طریق Online Chat را فراهم نموده است. به تازگی مجلات انتشارات آکسفورد نیز این اقدام را برای مشتریان خود ایجاد نموده است. 


 


ارتباط با نویسندگان و داوران و ادیتورها با ناشر در مجلات علمی به راههای مختلفی صورت میگیرد. هر ناشر از طریق وب سایت خود خدماتی را به گروههای مخاطب خود ارایه میکند. بدون شک ابزار اصلی و متمایزکننده هر ناشر، وب سایتی است که به مشتریان خود ارایه میکند. در کشور ما، تنها چهار شرکت مستقل وجود دارند که خدمات وب سایت به مجلات ارایه میکنند. اغلب مجلات کشور (80%) از یکی از این چهار سامانه استفاده میکنند. از این چهار شرکت تنها انتشارات کوثر است که بصورت قانونی و رسمی مجوز انتشارات داشته و نرم افزار آن نیز متعلق به همین شرکت است. بقیه شرکتهای موجود تنها بصورت یک شرکت خدمات دهنده وب سایت میباشند و به عنوان ناشر مجله فعالیتی ندارند.

راههای ارتباطی بین مخاطبین و ناشر شامل: ایمیل، تلفن، چت آنلاین و Ticketing میباشد. بنا به فرهنگ متداول ارتباطی در کشور ما، انتشارات کوثر از ابتدا همه مکانیسمهای مذکور را به عنوان "پشتیبانی" مورد استفاده قرار داده است. نوآوری انتشارات کوثر در زمینه پشتیبانی در مجلات، برقراری و استفاده از Online Chat بوده است. از سال 2014 انتشارات کوثر در همه مجلات خود اقدام به راه اندازی این نوع ارتباط آنلاین نمود. مشتریان ما میتوانند 21 ساعته با ما در ارتباط بوده و مشکلات خود را بیان نمایند. مسایلی مانند: نحوه سابمیت مقاله، داوری مقالات، مدت انتظار داوری، پیگیری داوری مقالات، سوالات نشر مقاله، تعارضات اخلاق در نشر و .... به راحتی در این سیستم و بصورت آنلاین مطرح و پاسخ داده میشوند.

انتشارات کوثر در ششمین سال برقراری این سیستم اعلام میدارم که به 21000 امین چت آنلاین خود پاسخ داده است. یعنی بطور متوسط هر سال حدود 6000 گفتگو یا چت آنلاین با نویسندگان انجام میشود. تعداد کل تیکتهای ثبت شده در پرتال پشتیبانی این شرکت نیز به 58000 مورد رسیده است.

سایر ناشرین معتبر در دنیا تا یکسال قبل از این مدل ارتباطی (Online Chat ) استفاده نمی کردند. اما به تازگی در گروه مجلات آکسفورد این خدمت ارایه گردید. در لینک زیر میتوانید در این مورد بیشتر مطالعه کنید:

https://global.oup.com/ukhe/online-support/?cc=ir&lang=en& 

معتقدیم با بومی کردن صنعت نشر در ایران میتوانیم بسیاری از نیازهای نویسندگان و مجلات را به روز ارایه نماییم. به امید ارتقا کیفیت همه مجلات علمی در ایران.

سایر مجلات و ناشران دانشگاهی کوچکتر نیز میتوانند با راه اندازی این سامانه در وب سایت خود ، راه ارتباطی خود با نویسندگان خود را هموار نمایند. با کمک نیروی کارآزموده و توانمند بسیاری از مشکلات قبل از بزرگ شدن قابل حل میباشند. در حال حاضر شرکتهای خوبی برای ارایه این خدمت (آنلاین چت) در ایران فعال میباشند. تیم فنی انتشارات کوثر، آماده مشاوره به سایر مجلات ایرانی میباشد.

در Online Chat انتشارات کوثر، مشکلات بصورت اولیه پاسخ و در صورت نیاز به پیگیری بیشتر در سیستم پشتیبانی شرکت تیکت میشوند. آدرس سایت پشتیبانی شرکت www.publisher.support میباشد. این قابلیت (online chat) در صفحه اول همه مجلات تحت پوشش این شرکت در دسترس عموم قرار دارد.