شماره 71 / 2020-04-06 / 6 مقاله
پاسخی محکم و عملی به تخریبهای صورت گرفته علیه انتشارات کوثر در نمایه سازی مجلات ایرانی

انتشارات کوثر برای اثبات توانمندی نشریات علوم پزشکی کشور در مسیر حرکت طولانی خود تنها به اهداف علمی طولانی مدت خود فکر میکند. این انتشارات امانتدار نشر همه اعضای هیات علمی و دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی کشور است. پاسخ های انتشارات محکم، عملیاتی و بر پایه زحمات تیم علمی سردبیران و هیاتهای تحریریه مجلات است. خانواده کوثر این افتخار را به همه اعضا دانشگاه علوم پزشکی سمنان تبریک میگوید.

آموزش سردبیران برای نمایه سازی + ویکی تجربیات مجلات ایرانی در اسکوپوس

هدف ما از بیان موفقیتهای مجلات در اسکوپوس بیان یکی از مدلهای موفق برای آموزش سردبیران ایرانی است. راه نمایه سازی در اسکوپوس بسیار سخت و نیازمند یک برنامه منسجم حداقل 5 ساله است. در صورت ریجکت در این نمایه، زمان انتظار دو تا ده سال میباشد. در سالهای اخیر اسکوپوس به تعداد انگشت شماری در هر سال از کشور ما مجلات را نمایه میکند زیرا معیارهای اسکوپوس بسیار سختگیرانه و در برخی موارد با جهت گیری های غیرعلمی همراه بوده است. متاسفانه در سال 2019 حداقل 15 مجله ایرانی نمایه شده در اسکوپوس تعلیق شده اند. لذا نه نمایه شدن در این پایگاه مسیر ساده ای دارد و نه ماندن در آن.

آیا بودجه های پژوهشی زیاد هستند یا ما دوباره کاری میکنیم؟ ضرورت نظارت جدی مسوولین ارشد کشور

729 طرح تحقیقاتی در مورد کرونا و 52 کلینیکال ترایال حاصل تلاش در مدت یک ماه. آیا وزارت بهداشت برای پژوهش اینهمه بودجه دارد؟ آیا اینها مصادیق دوباره کاری نیست؟ مقام معظم رهبری برای گره گشایی از مشکلات درمان اخیرا با برداشت یک میلیارد دلار از صندوق ذخیره ارزی موافقت نمودند. نظارت بر خرج کرد صحیح این بودجه و سایر بودجه های پژوهشی چه میشود؟ آیا باید مدتی بگذرد و بعد همانند رانت ارز 4200 تومانی شاهد برگزاری دادگاههای مفسدین اقتصادی باشیم. چرا از همین ابتدا نظارت نکنیم؟

افکار عمومی منتظر شنیدن پاسخ سوالات وابهامات در مورد یک شرکت تازه کار تولید کننده دارو هستند

در بین شرکتهای مهم و باسابقه ایران باخبر شدیم که یک شرکت دانش بنیان تازه کار مجوز واردات مواد اولیه فاوی پیراویر را زودتر از بقیه اخذ نموده است. از مسوولین میخواهیم برای روشن شدن افکار عمومی به این سوالات پاسخ دهند.

انتشارات کوثر در مجلات خود جدیدترین و به روزترین سیستم داوری بعد از نشر را برقرار نمود

کلیه مقالات منتشر شده در مجلات انتشارات کوثر از این به بعد با کمک پلتفرم PubPeer قابلیت کامنت گذاری خواهند داشت. 

با یک کلیک مقاله رد شده خود در یکی از مجلات کوثر را به مجله دیگری پیشنهاد دهید

اگر مقاله شما به هر دلیلی در یکی از مجلات انتشارات کوثر رد یا Reject شد، دیگر نگران سابمیت دوباره آن در مجلات دیگر نباشید. مهندسین توانمند کوثر امکانی را در مجلات گروه کوثر فراهم آورده اند که تنها با یک کلیک شما میتوانید مقاله خود را از یک مجله به مجله دیگر سابمیت کنید.