مجله 8 / 2013-11-06 / 4 مقاله
خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد

جامعه علمی کشور صبح امروز در ماتم و ضایعه از دست دادن استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی جناب آقای دکتر صالح زاهدی اصل فرو رفت. استاد زاهدی اصل متولد ۱۳۳۰ و فارغ التحصیل دانشگاه نیوکاسل انگلستان و دارای تخصص  PhD فیزیولوژی انسانی و فوق دکتری در بیوشیمی پروتئین ها بود. وی در سابقه علمی پژوهشی خود ثبت بیش از ۱۰۰ مقاله فارسی و ۶۹ مقاله انگلیسی نمایه شده در ISI و PubMed و تالیف و ترجمه بیش از ۸ عنوان کتاب تخصصی و ۶۰ مورد طرح تحقیقاتی پژوهشی مصوب و تربیت صدها نفر از دانشجویان مقطع فوق لیسانس و دکتری را دارا میباشد.

همایش تازه های لیزر پزشکی در علوم بالینی و پایه

انجمن علمی پزشکی لیزری ایران با هدف ارائه تازه های لیزر پزشکی در علوم بالینی و پایه طبق روال هرساله اقدام به برگزاری همایشی سه روزه نموده است . هشتمین همایش انجمن آخرین اطلاعات علمی مرتبط با لیزر در زیر شاخه های علوم پایه، جراحی ؛ داخلی ، پوست دندانپزشکی،پرستاری در زمینه تشخیص ؛ درمانهای جراحی و کنترل عوارض درمانی بیماران سرطانی، کنترل درد و بهبود کیفیت زندگی آنها را با حضور اساتید به نام کشور در معرض بحث و تبادل نظر قرار خواهد داد. بدین جهت تم اصلی کنگره فوق تبیین جایگاه تکنولوژی لیزر در کنترل بیماری سرطان انتخاب گردیده است.

با وجود قطع روابط سیاسی بین ایران و آمریکا:

بیش ار ۳۵ سال است که هیچگونه رابطه دیپلماتیکی بین دو کشور ایران و آمریکا وجود ندارد. اما دانشمندان این دو کشور همچنان به همکاریهای علمی دوجانبه خود ادامه میدهند، زیرا به عقیده آنها علم و سیاست دو مقوله مجزا هستند. ایجاد گروههای علمی مختلف در شبکه های اجتماعی بین المللی با دسترسی عموم گویای این حقیقت است که دانشمندان بدون توجه به مسائل سیاسی تنها به دنبال اشتراک تجارب و یافته های یکدیگر در جهت ارتقای سطح سلامت جهانی میباشند.

ما زنده به آنیم که آرام نگیریم

چهاردهمین کنگره پژوهشی سالیانه و پنجمین کنگره بین المللی دانشجویان علوم پزشکی کشور ۷ تا ۱۰ آبان ماه در دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار می شود.