مجله 23 / 2015-01-05 / 6 مقاله
انتشار کتاب: “رویکرد جامع به بیماریهاى مادرزادى قلب در بالغین”
پلاجیاریسم موارد غیر غیر مستند Retraction

به دنبال گزارشات اخیر از سوی برخی مجلات کشور و انتشار اخباری قبلی مبنی بر اتخاذ سیاست‌های سخت گیرانه در ارزیابی علمی مجلات از سوی پابمد سنترال PMC، یکی از بزرگترین ناشران منطقه آسیا و خاورمیانه با بیش از ۷۰۰ مجله تا سپتامبر ۲۰۱۵ از ارایه و پذیرش هر نوع مجله جدید منع شده است.

همانند پول نفت پول نشر را هم نمی‌دهند

اقتصاد نشر و سیاست درآمدزایی از محل نویسندگان یکی از اساسی‌ترین و مهم‌ترین اصول حیات مجلات با سیاست open Access می‌باشد. ایران تنها کشور دنیا است که هنوز مجلات آن از جیب دولت و بودجه عمومی نفت ارتزاق می‌کنند. البته خوشبختانه چندی است که تابوی دریافت حق چاپ شکسته شده و برخی مجلات در این وانفسای کاهش قیمت نفت و کسر بودجه کشور شروع به کسب درآمد از محل نویسندگان و جبران هزینه‌های نشر خود نموده‌اند.

به منظور ارتقاء کیفیت علمی و معیارهای علم سنجی مجلات ایرانی

معرفی جایزه و اهداف:

«جایزه ارجاعات کوثر» با دو هدف اصلی تشویق محققین ایرانی و ارتقاء کیفیت و شاخصه‌های علمی سنجی مجلات ایرانی نخستین بار در سال ۲۰۱۲ توسط این انتشارات ابداع و تاکنون در دو مرحله اجرا گردیده است.این جایزه تحقیقاتی شامل لوح تقدیر و ۱۰۰۰ دلار جایزه نقدی است که به برترین مقاله منتشره در یکی از مجلات انتشارات کوثر که دارای بیشترین تعداد ارجاعات باشد تعلق میگیرد. در سال ۲۰۱۳ این جایزه جمعا به مبلغ ۱۰۰۰ دلار به پروفسور Alessio Aghemo از کشور ایتالیا تعلق گرفت که با چاپ مقاله‌ای در موضوع پیشگیری از ابتلا به هپاتیت C در مجله Hepatitis Monthly (با ۵ ارجاع) موفق به کسب ۴۳/۱۲ امتیاز علمی شد. (لینک خبر)

رونمایی الزویر از ضریب نفوذ سه ساله انتشار

انتشارات الزویر در جدیدترین ابداع خود در سایت Journal Metrics ضریب نفوذ در هر انتشار یا Impact per Publication را با مخفف IPPرا به محققین و مجلات معرفی نموده است.

پرفسور لنکرانی: پابمد، موفقیتی مهم برای Shiraz E Medical Journal

دکتر کامران باقری لنکرانی استاد تمام دانشگاه و سردبیر مجله Shiraz E Medical Journal در مصاحبه اختصاصی با سای نیوز ضمن تبریک موفقیت اخیر این مجله در ورود و مشاهده در PubMed تاریخچه و اهداف تاسیس این مجله را که معتبرترین واولین مجله الکترونیکی پزشکی کشور میباشد را بیان نمودند.