مجله 27 / 2016-02-20 / 4 مقاله
نامه رییس شبکه هپاتیت به وزارت بهداشت

رییس شبکه هپاتیت ایران طی دو نامه جداگانه به رییس سازمان غذا و دارو درخواست کرد که واردات و همچنین تولید داخل مشابه دو داروی موثر در زمینه درمان هپاتیت C و HIV و هپاتیت B در دستور کار این سازمان قرار گیرد.

به گزارش سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در نامه نخست دکتر سیدموید علویان به دکتر رسول دیناروند آمده است:« همانطور که مستحضر هستید اخیرا داروی Elbasvir/Grazoprevir با نام تجاری Zepatier جهت درمان بیماران هپاتیت C مزمن مورد تایید FDA قرار گرفته است. این داروها با مهار تکثیر ویروس منجر به درمان بیماری در بیش از ۹۰ درصد بیماران شده و می‌تواند جایگزین درمان‌های حال حاضر با اینترفرون شود.

از لحاظ حجم استنادها؛

پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) با اعلام افزایش کیفیت تولیدات علمی کشور از کسب رتبه اول منطقه توسط کشورمان از لحاظ حجم استنادها در سال ۲۰۱۴ خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر محمدجواد دهقانی، سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) گفت: بررسی تعداد کل استنادهای صورت گرفته به تولیدات علمی کشور در سال ۲۰۱۴ تا ۱۶ بهمن ماه سال ۹۴ در دو پایگاه استنادی اسکوپوس و آی.اس.آی نشان می دهد که در این زمینه جمهوری اسلامی ایران به برترین کشور منطقه تبدیل شده است.

روند نمایه نشدن مجلات ایرانی در اسکوپوس پس از 2 سال درست شد

مجله تخصصی کودکان با صاحب امتیازی انجمن کودکان ایران با عنوان Journal of Comprehensive Pediatrics پس از انتشار منظم ۱۷ شماره و چهار سال پیاپی موفق به نمایه شدن در پایگاه استنادی Scopus گردید.

این مجله که در طی بیش از ۴ سال فعالیت خود موفق به انتشار ۱۵۹ مقاله گردیده است از ویژگی های برجسته آن داشتن هیات تحریریه بین المللی متشکل از ۳۴ نفر اساتید ایرانی و ۲۲ نفر از اساتید سایر کشورها از جمله آمریکا، آلمان و لهستان می باشد.

نگاه دکتر سید مؤید علویان به وضع تحریم‌های جدید علیه ایران

باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا مصوبه مجالس نمایندگان و سنای آمریکا درباره محدودیت ورود سفرکنندگان به ایران، عراق، سوریه و سودان به خاک ایالات متحده را امضا کرد!