مجله 28 / 2016-05-04 / 9 مقاله
دکتر پیام کبیری در گفتگو با سای‌نیوز:

پیرو موفقیت‌های اخیر حدود ۳۰ مجله ایرانی در نمایه شدن در پایگاه ESCI از موسسه تامسون رویترز (که از این تعداد ۱۳ مجله تحت پوشش انتشارات کوثر بودند) ، از جناب آقای دکتر پیام کبیری رئیس مرکز توسعه و هماهنگی و انتشارات علمی به عنوان بالاترین مرجع در وزارت بهداشت سوالاتی در خصوص پایگاه ESCI و مسایل پیرامون PubMed Central نمودیم که ضمن تشکر از ایشان، مشروح آن را در زیر مطالعه می‌فرمایید.

موفقیت مجله غدد درون ریز و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پایگاه بین المللی ISI

به دنبال کسب موفقیت اخیر مجله غدد درون ریز و متابولیسم پژوهشکده غدد دانشگاه شهید بهشتی ضمن تبریک فراوان به مدیر مسئول و سردبیر اول مجله جناب آقای پروفسور عزیزی و سرکار خانم دکتر زاده وکیلی و سایر همکاران زحمتکش و متخصص مجله مصاحبه مختصری با استاد نمودیم که به استحضار میرسانیم.

اطلاعیه انتشارات کوثر در خصوص دریافت وجوه غیر قانونی برای سابمیت مقالات از سوی افراد جاعل و شرکتهای غیر قانونی:

اطلاعیه زیر با هماهنگی مراجع ذیصلاح و به منظور آگاه سازی دانشگاهیان محترم صادر گردیده و بدلایل قانونی فعلا و تا صدور حکم نهایی قضایی از ارایه اسامی معذوریم.

موفقیتی دیگر بر افتخارات مجلات ایرانی:

انتشارات کوثر نمایه شدن دو مجله ارزشمند طب اطفال Iranian Journal of Pediatrics و مجله علوم روانپزشکی و رفتاری مازندران در پایگاه استنادی Embase را به همه اعضاء محترم هیات تحریریه و دفتر مجله و سردبیران زحمتکش و فعال آنها صمیمانه تبریک عرض نموده و از خداوند توفیق روز افزون برای آنها خواستار می‌باشد.

DOI و معایب خرید آن از شرکتهای مجهول و بدون مجوز رسمی نشر

DOI یا Digital Object Identifier به عنوان یکی از ابزارهای انتشار دیجیتال چندی است مورد توجه مجلات ایرانی قرار گرفته است. در دنیا بیش از ده توزیع کننده رسمی DOI وجود دارد که شرکت Crossref در آمریکا یکی از مهمترین ارایه دهندگان این سرویس می‌باشد. مزایای DOI بیشمار می‌باشند که در این نوشته قصد بازگویی آنها را نداریم. (برای اطلاعات تفضیلی به زبان فارسی می‌توانید به نوشته‌های مربوط به DOI در همین پایگاه اطلاع‌رسانی مراجعه نمایید.)

هدف از این مقاله بررسی معایب و تهدیداتی است که عدم شناخت صحیح و عدم به کارگیری صحیح این کد می‌تواند برای مجله و ناشر آن ایجاد نماید.

سردبیر مجله Health Scope پس از کسب موفقیت نمایه شدن در ISI

به دنبال کسب موفقیت نمایه شدن مجله Health Scope دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با سردبیر محترم مجله جناب آقای دکتر رمضان میرزایی مصاحبه‌ای صورت گرفت که متن آن جهت استحضار خوانندگان محترم تقدیم می‌گردد. انتشارات کوثر صمیمانه این موفقیت را به خانواده بزرگ دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و اعضای زحمتکش مجله که از روز اول تاسیس مجله خالصانه تلاش نمودند تبریک عرض می نماید.

عامل موفقیت مجله روانپزشکی و علوم رفتاری دانشگاه علوم پزشکی مازندران در ISI

انتشارات کوثر ضمن تبریک ویژه به مقام محترم معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران جناب آقای دکتر احمد علی عنایتی و سردبیر محترم و با دقت مجله جناب آقای دکتر مهران ضرغامی و تمامی همکاران محترم و ارزشمند دفتر مجله بابت موفقیت اخیر نمایه شدن مجله در ISI چند سوال از سردبیر محترم در خصوص مجله پرسیدند که به شرح ذیل مشروح آنها ارایه می‌گردد.

جدیدترین محصول تامسون رویترز

موسسه تامسون رویترز برای پایگاه Web of Science خود یک محصول جدید با نام پایگاه نمایه‌سازی مقالات روسی طراحی کرده است. این پایگاه با عنوان Russian Science Citation Index در ژانویه ۲۰۱۶ رونمایی گردید. هدف این پایگاه جدید «کشف دریچه‌ای جدید به سمت تحقیقات منتشر شده در روسیه و ایجاد ارتباط با سایر تحقیقات مرتبط در سراسر دنیا به منظور ایجاد یک تصویر هماهنگ جهانی» بیان شده است.

مجله مروری اطفال دانشگاه مازندران نیز در ISI نمایه شد

انتشارات کوثر ضمن تبریک فراوان به ریاست محترم دانشگاه و مقام محترم معاونت تحقیقات و فناوری و همچنین قدردانی از زحمات شبانه روزی سردبیر فرهیخته مجله جناب آقای دکتر غفاری و کلیه همکاران خدوم ایشان در دفتر مجله، بر آن شدیم تا در خصوص این موفقیت سوالاتی از ایشان بپرسیم.