مجله 12 / 2014-02-04 / 3 مقاله
در اقدامی نوین توسط کوثر برگزار شد

برای اولین بار دوره توانمندسازی فشرده هیئت تحریریه بسیاری از افراد شاغل و فعال در مجلات علمی پژوهشی به دلیل دغدغه‌های مختلفی که دارند، توانایی عزیمت به تهران و شرکت در دوره‌های کامل توانمندسازی هیئت تحریریه را ندارند. لذا در اقدامی نوین کوثر اقدام به اعزام گروهی از افراد مجرب خود به محل دفتر نشریه کرده است.

EBSCO و سایر مجموعه های وابسته

Elton Bryson Stephens در سال ۱۹۳۶ در رشتۀ حقوق از دانشگاه آلاباما فارغ التحصیل شد و پس از فارغ التحصیلی، رشتۀ حقوق را رها کرد و به مدیریت فروش مجلات که شغلی به مراتب پرسودتر بود روی آورد. بعد از یک دهه فعالیت، او که صاحب کمپانی های مختلف شده بود آنها را به هم ملحق کرد و نام (EBSCO (Elton Bryson Stephens Company را برآنها گذاشت. به تدریج EBSCO به یکی از دویست شرکت بزرگ ایالات متحده تبدیل شد بطوریکه اکنون افزون بر سی نوع تجارت مختلف را انجام میدهد که از آن جمله میتوان سرویس اطلاعاتی EBSCO را نام برد. این کمپانی در ۱۹۹۷ بیش از یک میلیارد دلار و در سال ۲۰۰۶ بیش از دو میلیارد دلار فروش داشت.

Index copernicus چیست؟

Index Copernicus که به اختصار آن را IC می نامیم سازمانی مبتنی بر وب، در سال ۱۹۹۹ میلادی با هدف در اختیار گذاشتن ابزارهای ضروری برای محققین، مدیران پژوهشی و سازمان های دولتی تأسیس شد.

IC دارای یک سیستم ارزیابی پژوهشگران می باشد که برای آنالیز جنبه های مختلف فعالیت های حرفی طراحی شده است و یک گزارش عملکرد سالانه فردی و تحلیلی از فعالیت های انتشاراتی محقق به زبان ریاضی ارائه می دهد. این سیستم هم چنین قادر به اندازه گیری پتانسیل یک فرد یا گروه تحت یک پروژه پیشنهادی می باشد.