مجله 14 / 2014-04-04 / 4 مقاله
MagIran, Iran Medex, SID

بانک‌های اطلاعاتی به پایگاه‌هایی اطلاق می‌شود که اطلاعات را به شکل گسترده به خصوص در ابزار‌های الکترونیکی یا کامپیوترها جمع آوری می کنند. در طول سال‌های اخیربا پیشرفت روز افزون علم و تکنولوژی و اینترنت  در دنیا نیاز به داشتن بانک‌های اطلاعاتی در زمینه‌های تخصصی و علمی بیش از پیش احساس شده است. شایان ذکر است که وجود چنیین پایگاه‌هایی نه تنها به محققین، نویسندگان، اساتید و دانشجویان امکان دسترسی به منابع  را به شکل گسترده می‌دهد بلکه به معرفی آنها  و یافته‌هایشان  در حوزه‌های علمی و تحقیقی نیز کمک بسیاری می رساند.

یکی دیگر از مجلات ایرانی در پابمد

International Journal of High Risk Behaviors and Addiction، مجله رسمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، پس از دو سال نشر منظم؛ در پابمد نمایه شد. این مجله از بهار ۲۰۱۲ فعالیت خود را آغاز نمود و تاکنون موفق  به انتشار بیش از ۹۰ مقاله در ۵ شماره شده است. از این تعداد مقاله منتشره تاکنون بیش از سی درصد مقالات از دانشمندان و محققان بین المللی بوده است.

آشنائی با بانکهای اطلاعاتی بین المللی

Embase جامع ترین بانک اطلاعاتی بین‌المللی برای محققین علوم دارویی و پزشکی می‌باشد که توسط Elsevier Life Science Solution منتشر می‌شود.

برای دومین بار توسط شرکت کوثر

به دنبال استقبال اعضای هیئت تحریریه مجلات دانشگاه علوم پزشکی همدان، شرکت انشارات سلامت پژوهان کوثر برای دومین بار اقدام به برگزاری این کارگاه در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز نمود.