مجله 22 / 2014-12-06 / 6 مقاله
با انتشار 9 شماره و 86 مقاله و با کمک 90 نفر هیات تحریریه فعال

این مجله با اتکا به هیات علمی بسیار موفق خود از کشورهای ایران، آلمان، آمریکا، فرانسه، کره جنوبی و بلژیک و انتشار بیش از ۸۶ مقاله بین‌المللی توانست پس از ارزیابی علمی و فنی در این پایگاه آرشیو شود.

عدم موفقت بیش از 19 مجله ایرانی در ارزیابی علمی پابمد سنترال

پابمد سنترال که به عنوان یکی از جامع‌ترین آرشیوهای مقالات علوم بیومدیکال محسوب می‌شود در تازه‌ترین استراتژی خود اقدام به تغییراتی در روند پذیرش مجلات نموده است. بدین ترتیب که از یک سو با افزایش زمان ارزیابی علمی (Scientific Evaluation) تا ۷-۶ ماه معیارهای بیشتری را در ارزیابی علمی لحاظ می‌نماید.

برگزاری موفق 7 دوره آموزشی در آکادمی کوثر

آکادمی پژوهش و ژورنالیسم با هدف آموزش مفاهیم پژوهش و ژورنالیسم در کشور راه‌اندازی گردید. این آکادمی با همت انتشارات بین‌المللی کوثر و با هدف ترویج و آموزش علوم پژوهشی و مقاله نویسی (Article Journalism) به هیات تحریریه و اعضا هیات علمی دانشگاه‌های کشور تاسیس و راه‌انداری شده است.

هدف نهایی تاسیس بانک اطلاعات علمی رشته پرستاری و مامایی در کشور است.

مجله علوم پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی از شماره اول تا امروز در پابمد سنترال آرشیو و نمایه شد. این مجله پس از چاپ ۱۲۰ مقاله علمی و با اتکا به ۷۲ نفر از هیات تحریریه خود در آبان ۹۳ موفق به راهیابی به پایگاه PubMed گردید. علوم پرستاری و مامایی به عنوان دو رشته از مهمترین رشته‌های پیراپزشکی از اهمیت ویژه‌ای در ارتقاء سلامت مردم برخوردار می‌باشند.

نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، فضایی برای ارتباطات علمی؛ عرصه ای فرهنگی – اقتصادی – اجتماعی

هرساله با هدف ایجاد فضایی مناسب در عرصه اندیشه و فرهنگ و کمک به رونق بازار کتاب و مبادله تجارب در زمینه صنعت نشر و همچنین رونق دوباره کتابخوانی نمایشگاه های بین المللی کتاب در اقصی نقاط کشورهای جهان برگزار می شوند که همواره شاهد حضور چهره های درخشان جهان در خود بوده و معمولا در حضور این چهره های فرهنگی است که میلیون ها نفر از علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی، یک بار دیگر با کتاب تجدید پیمان می بندند.

منابع اطلاعاتی کتابخانه ملی- پزشکی آمریکا، برای فاجعه ابولا در سال ۲۰۱۴

برخی منابع و ماخذ اختصاصی و مرتبط در خصوص فاجعه ابولا که در غرب آفریقا رخ داده است در کتابخانه ملی – پزشکی ایالات متحده آمریکا برای کسانی که به اطلاعات بهداشتی آن نیازمندند در دسترس قرار دارد.

به همین منظور از ماه آگوست سال جاری پیوندهای گوناگونی از منابع اطلاعاتی در خصوص فاجعه سال ۲۰۱۴ میلادی در سایت کتابخانه ملی – پزشکی آمریکا منتشر شده است و همواره به طور مستمر در حال روزآمد‌سازی است.