مجله 31 / 2016-10-06 / 4 مقاله
DOI یا شناسه دیجیتال

این جمله ای است که شرکت ارائه دهنده DOI به عنوان اولین توضیح برای تعریف DOI از آن بهره برده است

با توجه به اهمیت کد DOI در معرفی مقالات به پژوهشگران دیگر و همچنین نقش بسزای این کد در تجمیع ارجاعات به مقالات منتشر شده، که سبب علاقه مندی مجلات به در اختیار داشتن این کد است قصد داریم در این مقاله توضیح کاملی در خصوص کارکرد و جزئیات فنی این کد ارائه نماییم.

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

مجله International Journal of High Risk Behaviors and Addiction از دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان که در زمینه علوم انسانی (روان شناسی) فعالیت می کند پس از انتشار منظم ۱۸ شماره و ۴ سال پیاپی موفق به نمایه شدن در پایگاه استنادی Scopus گردید.

نشر آنلاین زودتر از موعد

فرآیند نشر مقالات، پروسه ای زمان بر است که از زمان پذیرش هر مقاله آغاز میشود و تا نمایه سازی آن نیز ادامه دارد. یکی از مراحل مهم در نشر مقالات، تخصیص مقاله به یک شماره از مجله (ولوم و ایشو – Vol & Issue) است.

بسیاری از مجلات قانونی دارند که تا زمانی که مقالات به یک شماره مشخص تخصیص داده نشوند، اقدام به نشر آنها نمیکنند. استدلال آنها نیز برای چنین موردی این است که تا زمانی که مقاله دارای ولوم و ایشو نشده است، ارجاعات آن در سایر مقالات به درستی محاسبه نخواهد شد.

دکتر اکبری ساری خواستار شد:

دبیر کمیسیون نشریات علوم پزشکی کشور خواستار شد: انتشارات مجلات بایستی برون سپاری شده و از دستگاه‌های دولتی خارج شود و به بخش خصوصی واگذار شود این مهم کمک زیادی به کیفیت و ارتقای مجلات خواهد داشت.